skip to Main Content

Meet our great staff. Navigate using the filters below.

Adrienne Horowitz

3rd Grade (Room 207)

Aimee Dietrich

4th Grade Science/Social Studies (Room 204)

Alison Gordon

Kindergarten (Room 111)

Annette Redguard

Nurse

Annie Croak

6th Grade Literacy

Apryl Sigal

1st Grade (Room 210)

Barbara Finkel

K-2 Learning Support

Barbara Gelman

Psychologist

Brenda Shields

Librarian

Brooke Silvers

7th Grade Literacy

Cheryl Russ

4th-6th Learning Support

Christine Carney

5th Grade Literacy (301)

Dan Lazar

Principal

Diana Reimer

2nd Grade (Room 214)

Diane Kay-Clark

Instrumental Music - Band

George Carbone

4th Grade Math (Room 203)

Gina Ross

Autistic Support Teacher

Haley Wieland

Music (Vocal)

Jacqueline Serra

Autistic Support Teacher

Jen Stern

School Counselor - (215-400-7810 | Option 1)

Jesse Staab

7th-8th Grades Social Studies

Jessica Charmont

8th Grade Math (Room 309)

Jodi Diekow

3rd Grade (Room 202)

John Neary

8th Grade Literacy (310)

Joseph Bentz

7th-8th Grades Science (Room 300)

Kelly Zeoli

2nd Grade (Room 213)

Joseph Reo

5th Grade Math (Rm 314)

Greg Glasheen

5th Grade Science and Social Studies (Rm 315)

Kurk Watson

Positive Support Program Supervisor

Lindsay Neath

6th Grade Math

Lisa Katzer

ESOL Teacher

Megan Taylor

1st Grade (Room 212)

Michael Dubesky

7th Grade Math

Michelina Brownell

1st Grade (Room 211)

Michelle Schwenk

3rd Grade (Room 205)

Nancie Stupp

Literary Prep Teacher

Nina Wilkinson

Instrumental Music - Strings

Octavia Tokley

Science (Grades K-3)

Patrick Sommer

Autistic Support Teacher

Rick Mays

Building Engineer

Sarah McCarty

Kindergarten (Room 110)

Sherry Fraser

Front Desk

Sonya Brintnall

Speech Therapist

Stephanie Hartman

6th Grade Science/Social Studies

Stephanie Somers-Baran

Kindergarten (Room 112)

Sunnylee Mowrey

Art Teacher

Suzanne Kurtzman

4th Grade Literacy (Room 206)

Theodore Wood

Spanish

Theresa Kennedy

2nd Grade (Room 215)

Wendy Gosfield

Front Desk
Back To Top
X